Goodbye HR – witaj HR. Sposoby na powrót do gry

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Dużo piszemy o tym, że sytuacja większości HR-owców jest trudna, a jeżeli dla nielicznych jeszcze nie, to taka się stanie. Czas na pokazanie drogi wyjścia z tego położenia. Gotowych na zmiany, krok po kroku przeprowadzimy przez proces odbudowywania znaczenia funkcji personalnej w swojej firmie.

W artykule „Czas powiedzieć goodbye działom HR …” pisaliśmy o tym, że znaczenie działów HR mocno spada, często na życzenie samych zainteresowanych.

Stanowi to zagrożenie dla firm, działów personalnych i dla samych pracowników tych działów, dlatego zadawaliśmy pytanie „Gdzie wylądujesz – w prekariacie, czy w elicie?”

Rozwinęliśmy nawet wizję, do czego w konsekwencji nas to doprowadzi, proponując „Własny biznes dla HR-owców” na wzór taksówkowego Ubera.

Rozpoczynamy nowy cykl, który pomoże znaleźć Państwu odpowiedzi na pytania:

 1. Na czym zależy mnie?
 2. Na czym zależy firmie?
 3. Jak to pogodzić?
 4. Jak przekonać do tego górę?
 5. Jak to zrealizować?
 6. Jak to kontrolować?
 7. Jak to utrzymywać i wzmacniać?

Przejście przez te pytania stanowi instrukcję powrotu do gry: zwiększenia Państwa znaczenia w organizacji, zwiększenia możliwości działania, ukierunkowania firmy na tor rozwoju tak ludzi, jak i organizacji oraz zysków w odróżnieniu od kierunku cięcia kosztów, obecnie dochodzącego do swoich granic (muru).

Proponowana droga oznacza Państwa długoterminowe bezpieczeństwo, ale też rozwój, satysfakcję i możliwość zmieniania świata na lepsze.

To wszystko przyświeca również nam.

Welcome