Skip to content

3 komentarze

 1. J
  21 lipca 2011 @ 09:01

  Ciekawe, ilu menedżerów w Polsce stosuje to nowoczesne podejście i jaki jest odsetek firm, które takie podejście wspierają…?

  Reply

 2. Marta Gucwa
  22 lipca 2011 @ 10:48

  Na poziomie middle i line managers zapewne nie wiele osób podchodzi w ten sposób. Wg mnie jest to głównie związane z tym, że ich przełożeni nie poświęcają im czasu. Zwykle są zbyt zajęci własnymi problemami i marzeniami o kolejnym awansie. Często też brakuje im doświadczenia, umiejętności i świadomości (nie mylić z wiedzą), że rozwijanie podwładnych managerów jest ich KLUCZOWYM zadaniem. Jeśli dobrze zrealizują właśnie to zadanie, nie będą musieli SAMI borykać się z problemami, a awans przyjdzie szybciej niż się tego spodziewają. To taki maleńki paradoksik … zapominają załadować taczki :):):)

  Reply

  • Joanna Stępień
   22 lipca 2011 @ 11:26

   To też wynika z tego, że tacy menedżerowie nie są w pełni świadomi, że powodzenie organizacji (a co za tym idzie – i ich samych) zależy właśnie od przedsiębiorczości ich podwładnych. Skupiają się na kolejnych narzędziach zarządzania, gasząc wśród pracowników chęć do wspólnego tworzenia biznesu. Bez współodpowiedzialności nie będzie sukcesów, no i właśnie awansów 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *