Skip to content

2 komentarze

 1. szkolenia komunikacja
  23 lipca 2013 @ 11:16

  Zaangażowanie pracowników w pracę jest niskie – tak wynika z moich obserwacji. Wydaje mi się, że problemem może być też ośmiogodzinny dzień pracy. Czasami świadomość, że do przepracowania zostało jeszcze 5 godzin może nieźle człowieka wykończyć. Warto zwiększać systemy motywacyjne. A pracowników zachęcać do podnoszenia kwalifikacji, może jakieś dodatkowe szkolenia ?

  Reply

 2. Joanna Stępień
  24 lipca 2013 @ 11:22

  Dziękuję za komentarz. Problem z czasem pracy jest wtórny wobec tego, czy lubimy to, co robimy (czy praca jest dla nas interesująca, rozwojowa) i czy dobrze się w tej pracy czujemy (czy jesteśmy zadowoleni z tego, jak firma oraz nasz szef nas traktują, czy odpowiada nam atmosfera w pracy, to, jak firma jest zorganizowana i zarządzana itp.) – jeśli to nie będzie spełnione, to niestety efektywność szkoleń oraz innych działań ukierunkowanych na podnoszenie kwalifikacji nie będzie skuteczna. Nawet najlepiej wyszkolony pracownik nie będzie się angażował w swoją pracę, gdy nie będzie lubił swojego miejsca pracy i swojego szefa – raczej będzie szukał innej firmy, gdzie według siebie będzie mógł swoje kwalifikacje lepiej wykorzystać.

  A na marginesie dodam, że niestety, nasza gospodarka zmierza w takim kierunku, że tych interesujących “prac”, powiązanych z jakimkolwiek rozwojem, będzie coraz mniej i będą one zastrzeżone dla wąskiej grupy, czego skutki dla zaangażowania dla pracowników są i będą opłakane – napiszę o tym szerzej w moim następnym wpisie.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *