Miłość – władza – zarządzanie [komiks]
Warto zrozumieć powiązania pomiędzy miłością, władzą i zarządzaniem, bo dzięki temu możemy być bardziej efektywni w relacjach prywatnych jak i zawodowych.
Aby Wigilia i inne dni w roku nie wyglądały jak na tym obrazku, przesyłamy ku refleksji.
Relacje miłości, władzy i zarządzania mogą przybierać negatywny kształt i prowadzić do tragicznych konsekwencji, a mogą też być zdrowe. Przedstawiamy to w rozrywkowej formie w poniższym komiksie.
A tak na poważnie:
W 90% tak sukces, jak i porażka menedżera, zarówno w biznesie, jak i w życiu prywatnym, zależą od kontekstu tylko tych 3 czynników (miłości, władzy i zarządzania), bo:
- kto kocha, chce władzę,
- a kto zarządza, też chce władzę,
(i chodzi tutaj o ten sam rodzaj władzy).
Mało kto się jednak do tego pragnienia władzy głośno przyznaje, ponieważ większość z nas dostrzega władzę w cudzym, ale nie we własnym wykonaniu i … najczęściej postrzega ją, na podstawie własnych złych doświadczeń, negatywnie.
A w dobrym wykonaniu władza ma jak najbardziej pozytywne oblicze.
Jeśli dobrze rozumiemy powiązania pomiędzy miłością, władzą i zarządzaniem, potrafimy efektywnie kształtować właśnie to pozytywne oblicze i:
- eliminujemy poważne frustracje,
- budujemy efektywne i wysoce satysfakcjonujące relacje,
- zwiększamy wyraźnie własną integralność i skuteczność,
tak zawodowo, jak i prywatnie.
Życzymy wielu sukcesów w dobrym wiązaniu władzy z zarządzaniem i miłością.