Działy Niszczenia Zasobów Ludzkich (zwane HR)

  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
    2
    Udostępnienia

Ogląda się na urlopie, prawie bezmyślnie, prawie, bo myśli na pewno idą nie w tym kierunku, audycję na jakimś programie ADfiesta25, całkiem przypadkowo włączonym, i nagle, coś przykuwa uwagę. I to całkowicie.

Emocja!

Około dwudziestu facetów, starych, młodych, ładnych, brzydkich, grubych, chudych, z tatuażem i bez… śpiewa, można przypuszczać, o swojej miłości do Sevilli.

Tak, czy tak, obojętne do czego.

Ta emocja objawia się na każdy wyobrażalny dla człowieka sposób. Większego oddania, poświęcenia, pożądania, pragnienia, zachwytu, olśnienia i w końcu całkowitego spełnienia nie można sobie wprost wyobrazić.

Ile siły, kreatywności i zaangażowania,  tkwi w człowieku!

I nagle pojawia się refleksja, powrót do rzeczywistości:

Jak znakomitą większość tego niesamowitego potencjału potrafią zmarnować, co poniektóre,  zidiociałe, bo kompletnie zanarzędziowane i zatabelkowane, tzw. DZIAŁY NISZCZENIA ZASOBÓW LUDZKICH (zwane HR).

A więc…

Zapraszamy na śniadania z HR. Masaż głowy bezpłatnie!

Ponadto: Bułka z szynką prasowaną, jajkiem na twardo i ogórkiem babuni. Wybór sałatek, których nikt nigdy w życiu nie widział. Próbka znanego, odmładzającego kosmetyku. Cappuccino o smaku ogórkowym (kompletna nowość!). Croissanty bez ograniczenia i z każdą wyobrażalną wegetariańską marmoladą. Jeden, drugi i nawet trzeci mówca motywacyjny (aż do trzech dni gwarancji funkcjonowania Państwa w trybie ogromnej motywacji i podniecenia). I przede wszystkim: Wprost nieograniczona liczba super fajnych długopisów.

Serdecznie zapraszamy do krainy Niszczenia Zasobów Ludzkich.

A jeżeli ktoś chciałby udać się do krainy Rozwoju Zasobów Ludzkich, to warto posłuchać szefowej personalnej Siemensa (350 tys. pracowników)  – Janiny Kugel – i zabrać w tę drogę: 1. Gotowość do ciągłego uczenia się w ciągle zmieniającym się otoczeniu. 2. Umiejętność podejmowania decyzji, jak i 3.  Zdolność do kierowania horyzontalnego. Tylko wtedy bowiem, ma się szansę na pracę w tym koncernie, ale również i w tych, które będą na takiej bazie zarządzane, bo tylko one pozostaną na rynku.

A tak a propos, to w Siemensie właśnie pracują nad daleko idącą dygitalizacją procesu rekrutacji.